Tworzę tę stronę, ponieważ wierzę, że badania naukowe poprawiają nasze życie.

Z drugiej strony mało kto ma czas czytać długie i skomplikowane naukowe artykuły. Dlatego streszczam je i przekazuję ich dorobek w krótkiej, prostej formie.

Dla Kogo Rozwijam Tę Witrynę?

Stworzyłem tę witrynę dla osób, które tak jak ja, mają mało czasu

Stworzyłem tę witrynę dla osób, które tak jak ja, mają mało czasu, ale chcą poprawić swoje zdrowie, urodę, stosunki towarzyskie, wydajność, a w końcu finanse.

Dlatego nie znajdziesz tu „długich” 10 minutowych filmików. No prawie. Nie znajdziesz tutaj długich na 3 strony A4 artykułów, a nawet na jedną stronę A4.

Za to znajdziesz jedno zdjęcie, krótki opis (przeważnie badania naukowego) wskazówki i odnośnik jeśli będziesz chciał/a wiedzieć więcej.

Dzięki temu szybko, nawet jeśli nie masz czasu, poznasz sprawdzone metody poprawy swojego czasu. I to w przyjemnej formie.

Dlaczego badania?

Zauważyłem, że badania naukowe często się sprawdzają i pomagają. Na przykład w jednym z badań wykazano, że oprócz “listy, która ma być zrobiona” zrobić “listę, rzeczy, których nie robić“.

Poza tym badacze sprawdzają je na wielu ludziach, więc wiemy, że te metody naprawdę działają.

Na przykład rozwój całego guru mówi, aby wyobrazić sobie Swój sukces, niezależnie od tego, co to będzie. Ale czy wiedziałeś, że uczniowie, którzy wizualizują sukces, otrzymali gorsze oceny, a niektórzy nawet mieli problemy z zdaniem do kolejnej klasy? Natomiast uczniowie, którzy nie wyobrażali sobie szczęśliwego egzaminu końcowego, osiągnęli lepsze wyniki.

G. Oettingen, D. Mayer. The Motivating Function of Thinking About the Future: Expectations Versus Fantasies. Journal of Personality and Social Psychology 2002, t. 83, s. 1198-1212.

ALE…Dlaczego?

Okazało się, że wizualizowanie sukcesu sprawiło, że studenci nabrali zgubnej pewności, że egzamin pójdzie im dobrze. Przez to mieli mniejszą motywację, żeby się uczyć i w konsekwencji uczyli się mniej.

A jak uczyli się mniej – to i mniej umieli i ostatecznie uzyskali gorsze oceny.

Mówiąc wprost:

wizualizacja sukcesu im zaszkodziła

Po drugie.

Świat nie potrzebuje więcej informacji. Każdego dnia setki bombardowań informujemy, że nie mamy czasu na czytanie.

Świat potrzebuje sprawdzonych i ułożonych informacji. I że dostaniesz na tej stronie.

Miłego dnia
Kamil Kuczyński